Alberto Campos
Lägenheten Alberto Campos Rio de Janeiro ligger bara 250 m från Caminhos Language Centre och mindre än 5 minuters gångavstånd från tunnelbanestationen Ipanema-General Osorio. Den här lägenheten ligger 9 km från tågstationen Estação D Pedro II centralstation och en kort bit från busshållplatsen BRS 1 Sa Ferreira.
Lägenheten ligger i distriktet Ipanema och erbjuder närhet till Museu de Favela, som ligger ungefär 6 minuters promenad bort. Gästerna kan besöka Parcão da Lagoa mindre än 1 km bort. Det tar 10 minuter med bil att se Rodrigo de Freitas sjö.
Gästerna i lägenheten Alberto Campos erbjuds ett badrum med torktumlare. Det finns också en separat toalett och en dusch.
För din bekvämlighet har det här boendet vattenkokare, kylskåp och glas.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
På rummet
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur mycket kostar det att boka lägenheten Alberto Campos?
Priset för att boka lägenheten Alberto Campos är 42$. - ❓
Hur långt är Santos Dumont från lägenheten Alberto Campos?
Flygplatsen Santos Dumont och lägenheten Alberto Campos ligger 15 km från varandra. - ❓
Finns det någon kollektivtrafik bredvid lägenheten Alberto Campos?
Lägenheten Alberto Campos ligger nära en busshållplats, BRS 1 Sa Ferreira, som finns ungefär 10 minuters promenad bort. Dessutom ligger Ipanema-General Osorio tunnelbanestation inom 10 minuters gångavstånd. - ❓
Har lägenheten Alberto Campos ett kök?
Ja, lägenheten Alberto Campos har ett minikök. - ❓
Vad är denna lägenhets storlek?
Denna lägenhets yta är 25 kvadratmeter. - ❓
Har lägenheten en trädgård?
Ja, det finns en botanisk trädgård vid lägenheten.